Dostawa i dwóch zbiorników na wodę amoniakalną

W grudniu 2019 SINKOS zakończył budowę i dostarczył do klienta 2 zbiorniki V-250m3 ze stali nierdzewnej AISI 316L na wodę amoniakalną. Zbiorniki o podwójnych ścianach zostały dostarczone drogą wodną do Elektrowni Dolna Odra, gdzie zostały zamontowane na fundamentach i wyposażone zgodnie z projektem. Zakres umowy obejmował też opracowanie projektu i uzgodnienie z właściwym urzędem dozoru technicznego

Zakończenie budowy zespołu zbiorników w Elektrowni Turów

W listopadzie 2019 SINKOS zakończył dostawy oraz budowę 6 stalowych zbiorników na terenie Elektrowni Turów w Bogatyni, od pojemności 150m3 do 3000m3. Dwa zbiorniki były zbudowane ze stali nierdzewnej 316L a cztery ze stali kotłowej P235GH. Dodatkowo dwa zbiorniki po 300m3 były wewnątrz gumowane. Są one elementem systemu IOS oczyszczania spalin elektrowni.

 

Dostawa 2 zbiorników 100m3 z 304L na mocznik do ZCH Police

W sierpniu 2019 r. SINKOS zakończył budowę i dostarczył do Grupy Azoty ZCH Police S.A. 2 zbiorniki 100m3 na mocznik. Materiał zbiorników – ze stal nierdzewna AISI 304L. Zbiorniki zostały zamontowane na fundamentach zgodnie z harmonogramem i zaizolowane termicznie.

 

Uprawnienia TDT

W dniu 9 lipca 2019 r, Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego nadał firmie Sinkos uprawnienia TDT.

Kontynuacja budowy zbiorników IOS w Bogatyni

W czerwcu 2019 SINKOS kontynuuje budowę zespołu zbiorników dla instalacji Odsiarczania Spalin Elektrowni Turów w Bogatyni. Instalacja składa się z 6 zbiorników o wielkości od 150 do 3000 m3. Materiałem konstrukcyjnym jest stal S235J2 oraz stal nierdzewna 1.4404. Dwa zbiorniki przewidziane są od wewnątrz wyłożenia wykładziną gumową w sierpniu tego roku. Projekt realizowany jest w formule „zaprojektuj i zbuduj”.

 

Nowa budowę zbiorników na wodę amoniakalną

W maju 2019 r. SINKOS wygrał przetarg i rozpoczął przygotowania do opracowania projektu i budowy dwóch zbiorników na wodę amoniakalną dla systemu IOS w elektrowni Dolna Odra. Pojemność użytkowa zbiorników 2x240m3. Termin montażu na budowie przewidziany jest na wrzesień 2019 r.  

Rozpoczęcie budowy 2 zbiorników dla Grupy Azoty ZCH Police

W maju 2019 SINKOS rozpoczął budowę 2 zbiorników dla zakładów chemicznych ZCH Police. Zbiorniki wykonane ze stali S235JR będą przeznaczone do magazynowania chemikaliów. Termin montażu na budowie – wrzesień 2019r.  

Wykonanie i dostawa stalowych kanałów powietrznych

W czerwcu 2019 SINKOS zakończył budowę i dostarczył  system stalowych kanałów dla fabryki szwedzkiej. Zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji zostało wykonano dla kat. C4 powłokami malarskimi Sigma Coatings.

 

Budowa podestów dla obsługi suszarni osadów

W maju 2019 SINKOS rozpo budowę czął systemu stalowych schodów i pomostów obsługowych dla suszarni osadów w Bonneville. Materiał – stal nierdzewna AISI 304L. Dostawa planowana jest na lipiec 2019.

Wykonanie i dostawa kanałów gorącego powietrza

W kwietniu 2019 SINKOS zakończył budowę i dostarczył  system stalowych kanałów gorącego powietrza dla huty szkła w Niemczech. Zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji wykonano dla kat. C5 powłokami malarskimi Hempel.

 

Dostawa konstrukcji schodów i pomostów na do Niemiec

W maju 2019 SINKOS zakończył prefabrykację i dostarczył  system stalowych pomostów i schodów nazbiornikowych  dla odbiorcy niemieckiego. Zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji wykonano poprzez cynkowanie ogniowe.

Rozpoczęcie budowy suszarki osadów

W marcu 2019 SINKOS otrzymał nowe zamówienie i rozpoczął budowę nowej suszarki osadów do Bonneville we Francji. Suszarka zostanie zbudowana ze stali nierdzewnej AISI 304L i wyposażona w napędy i urządzenia technologiczne, na podstawie duńskiej technologii. Dostawa przewidziana jest na czerwiec 2019 r.  

Budowa stalowych konstrukcji morskich

W marcu 2019 SINKOS otrzymał zamówienie i rozpoczął budowę stalowych konstrukcji przeznaczonych do zabezpieczeń konstrukcji podczas transportu morskiego. Są to konstrukcje typu Craddles. Łączny ciężar wynosi ok. 80t. Dostawa przewidywana jest sukcesywnie od kwietnia do czerwca 2019 r.

 

Zakończenie budowy i dostawa suszarni osadów do Francji

W lutym 2019 r. SINKOS zakończył budowę suszarni osadów ze stali AISI 304L wraz z wyposażeniem w instalacje technologiczne, napęd i przenośniki taśmowe. Ciężar suszarni; 24 t, długość: 18,5 m. Po zabezpieczeniu na czas transportu suszarnia została wysłana do Angers we Francji.