Cyklon dyspersji gazowej

W listopadzie 2020 SINKOS zakończył budowę cyklony dyspersji gazowej serii DGR 1600. Urządzenie to będzie służyło dla instalacji odsiarczania spalin. Zostało zbudowane wg duńskiej dokumentacji technicznej.

Dostawa do klienta została zrealizowana w częściach.

Zakończenie budowy absorbera

W październiku 2020 SINKOS zakończył budowę absorbera dla klienta duńskiego. Absorber będzie elementem oczyszczania spalin elektrowni w Czechach. Średnica absorbera to 3800mm, wysokość 6500 mm, na dachu został zamontowany cyklon dyspersji gazowej Gas Disperser. Urządzenie zostanie dostarczone do klienta zagranicznego na podwoziu niskopodłogowym.

Zbiornik na mocznik

We wrześniu 2020 r. SINKOS zakończył budowę zbiornika na mocznik. Dwupłaszczowy z podwójnym dnem zbiornik został wykonany ze stali nierdzewnej AISI 316L. Posiada on ogrzewanie elektryczne oraz izolację  termiczną z pianki poliuretanowej. Zbiornik został dostarczony do odbiorcy w Olsztynie.

Suszarka osadów

W lipcu 2020 SINKOS kontynuuje budowę budowy suszarki osadów dla kontrahenta duńskiego. Suszarka w wykonaniu ze stali nierdzewnej AISI 304L o wadze ponad 50 T jest jedną z największych do tej pory budowanych. Zakończenie budowy, próby i dostawa planowane jest na I kw. 2021 r.  

 

Pierścieniowe konstrukcje wsporcze

W czerwcu 2020 SINKOS zakończył budowę i dostarczył pierścieniowe konstrukcje wsporcze pod zbiorniki przeznaczone dla kontrahenta austriackiego. Wykonane zostały one z grubych blach 40 i 50mm I zabezpieczone zestawami malarskimi dla kat. C5. Wykonanie zgodnie z normą EN 1090-2 EXC3.

Ruszt belkowy

W czerwcu 2020 SINKOS zakończył budowę i dostarczył kontrahentowi norweskiemu konstrukcję ramową Grillage dla użytkowania morskiego (offshore). Składa się ona z ciężkich blachownic wys. 1800mm ze stali S355J2+N i ram z grubych profili stalowych. Konstrukcja przeznaczona jest do wspomagania demontażu starych platform wiertniczych na Morzu Północnym.

Konstrukcje wsporcze

W czerwcu 2020 SINKOS zakończył budowę i dostarczył kontrahentowi niemieckiemu ramowe konstrukcje wsporcze pod zbiorniki technologiczne. Konstrukcje wykonane zostały ze stali węglowej S235JR i zabezpieczone antykorozyjnie zestawami malarskimi dla kat. C5.

 

Prace projektowe chłodnicy fluorku aluminium

W maju 2020 SINKOS kontynuował prace projektowe nowej chłodnicy dla instalacji produkcji fluorku aluminium. Projekt obejmuje wewnętrzną wężownicę ze stali nierdzewnej oraz obudowę chłodnicy. Projekt powinien być gotowy w sierpniu a wykonanie konstrukcji przewidywane jest na listopad br.

Schody i podesty nazbiornikowe

W maju 2020 SINKOS zakończył dostawy konstrukcji schodów, drabin i podestów dachowych na zbiorniki dla kontrahenta niemieckiego. Część dostawy wykonana była ze stali ocynkowanej a część ze stali malowanej powłoką malarską

 

Budowa zbiornika na mocznik

W kwietniu 2020 r. SINKOS zakończył projektowanie i rozpoczął budowę zbiornika na mocznik. Dwupłaszczowy zbiornik będzie wykonany ze stali nierdzewnej AISI 316L. Będzie on posiadał ogrzewanie elektryczne ora izolację z pianki poliuretanowej. Dostawa zbiornika przewidziana jest na wrzesień br.  

Nowa suszarka osadów

W marcu 2020 SINKOS podpisał nowy kontrakt i rozpoczął opracowanie rysunków warsztatowych dla budowy suszarki osadów dla kontrahenta duńskiego. Suszarka w wykonaniu ze stali nierdzewnej AISI 304L będzie największą do tej pory wykonywaną przez Sinkos. Po wybudowaniu i wyposażeniu technologicznym oraz przeprowadzeniu testów suszarka będzie wysłana na miejsce montażu w Niemczech. Zakończenie budowy planowane jest na IV kw. 2020r.

 

Konstrukcja fundamentu stalowego

W marcu 2020 SINKOS zakończył budowę stalowego fundamentu dla kontrahenta norweskiego z branży morskiej. Materiał to stal konstrukcyjna S355J2+N. Ciężar całkowity konstrukcji to ok. 40T. Po wykonaniu odprężenia cieplnego i zabezpieczenia antykorozyjnego konstrukcja wysłana będzie do odbiorcy finalnego i zamontowana jako element systemu załadunku dla promów morskich.

 

Projekt zbiornika na mocznik

W lutym 2020 SINKOS rozpoczął fazę projektową zbiornika na mocznik dla kontrahenta niemieckiego z przeznaczeniem dla EC Olsztyn. Zbiornik mocznika V-50m3 o podwójnych ścianach będzie wykonany ze stali nierdzewnej AISI316L. Dostawa zbiornika do klienta planowana jest na lipiec 2020.

Kanały technologiczne dla Kronospan OSB

W lutym 2020 SINKOS zakończył budowę i dostarczył trzeci pakiet kanałów stalowych dla firmy Kronospan OSB. Pierwsze dostawy były realizowane w listopadzie 2019. Kanały w wykonaniu ze stali nierdzewnej AISI 304L są elementem rozbudowy zakładu produkcyjnego w Strzelcach Opolskich.