Montaż zbiornika w EL Turów

W grudniu 2021 SINKOS zakończył posadowienie zbiornika na fundamencie na terenie Elektrowni Turów. Zbiornik na roztwór soli bromu V-130m3 został dostarczony na miejsce budowy w listopadzie. Jest to zbiornik 2-płaszczowy z podwójnym dnem wykonany ze stali nierdzewnej AISI 316. Produkt magazynowany w zbiorniku będzie służył do usuwania związków rtęci z dymu po spalaniu węgla w pracującej elektrowni.

Montaż wyposażenia technologicznego

W październiku 2021  SINKOS rozpoczął montaż urządzeń technologicznych w budowanej fabryce Polimery na terenie Grupa Azoty S.A. w hali końcowego pakowania produktów ZCH Police. Urządzenia technologiczne zostały dostarczone z Korei Płd. Przez Głównego Realizatora Inwestycji Hyundai Engineering.

Linie technologiczne wraz z okablowaniem elektrycznym i sterowania są montowane na 2 poziomach zgodnie z projektem. Gotowy produkt w formie granulek będzie pakowany przez automatyczne dozowniki sterowane numerycznie. Próbny rozruch fabryki planowany jest na połowę 2022r.

Zbiornik na roztwory soli bromu

W październiku 2021 SINKOS zakończył budowę zbiornika o pojemności 130m3 przeznaczonego do magazynowania roztworów soli bromu. Zbiornik został wykonany ze stali nierdzewnej 1.4404jako 2-płaszczowy z podwójnym dnem , dla Elektrowni Turów. Będzie służył do magazynowania roztworów soli bromu, wykorzystywanego do oczyszczania spalin z domieszek rtęci. Zakończenie montażu zbiornika na fundamencie planowane jest na koniec listopada.

 

Budowa pomostów dachowych

We wrześniu 2021 SINKOS zakończył budowę dwóch dużych pomostów dachowych dla klienta niemieckiego.

Pomosty są częścią zbiorników o pojemności 5000m3 budowanych w Szwecji.

Wykonane są w części ze stali nierdzewnej 1.4301 oraz stali S235JR.

Średnica zbiorników wynosi 19 m oraz 21 m.

Zbiornik wody amoniakalnej

W lipcu 2021 r SINKOS zakończył budowę zbiornika o pojemności 1000 m3 na wodę amoniakalną dla ZCH Police Grypa Azoty S.A. Zbiornik został wykonany jako 2-płaszczowy z podwójnym dnem ze stali nierdzewnej 1.4404. Został wyposażony w urządzenia kontrolno-pomiarowe oraz system detekcji potencjalnego wycieku.

Chłodnica produktu

W maju 2021  SINKOS zakończył budowę chłodnicy fluorku aluminium dla kontrahenta szwedzkiego. Chłodnica składa się z wanny ze stali nierdzewnej oraz wału z wkładem rurowym w którym przepływa ciecz chłodząca. Produkt zsypywany do wanny chłodzony jest przez obrót wału z orurowaniem chłodzącym. Wał posiada system uszczelnień z łożyskowaniem oraz napęd elektryczny.

 

Suszarka osadów

W lutym 2021 r SINKOS zakończył budowę suszarki osadów z oczyszczalni przeznaczonej dla odbiorcy niemieckiego. Była to największe urządzenie tego typu zrealizowane do tej pory, o wymiarach [SxWxD] 5,20 x 4,80 x 31,50 m i wadze ponad 50 T. Została wyprodukowana wg duńskiej technologii, ze stali nierdzewnej 304L. W suszarce zostały zamontowane pasy transmisyjne, nagrzewnice, dmuchawy i in. Urządzenia. Dostawa do Boxberg planowana jest na koniec roku.